Drugie życie kościoła

Wiktoria Głodowska
02.09.2012 12:31
A A A Drukuj
Co zrobić z opuszczonym budynkiem kościoła, który pomału popada w ruinę? Można go zburzyć i w jego miejsce wybudować coś nowego. Można też wnętrza wykorzystać do zupełnie innych celów. Zobaczcie co dziś kryją mury dawnych świątyń!

wgarchitects.com.au

Drewniany, niewielki kościół w Brisbane w Australii, za sprawą architektów ze studia Willis Greenhalgh Architects zamienił się w luksusowy, wygodny dom. Bryłę budynku z 1867 roku pozostawiono bez zmian. Wnętrza urządzono bardzo nowocześnie. Ściany pomalowano na biało, co jeszcze bardziej powiększyło optycznie przestrzeń. Zdecydowano się na drewniane, błyszczące podłogi.

Brisbane, willa, kościół

Bardzo wysoki sufit umożliwił stworzenie antresoli, na której ulokowano wypoczynkowy kącik. W przylegającym do budynku ogrodzie wybudowano niewielki basen.

Brisbane, willa, kościół

willa, Brisbane, kościół

Komentarze (6)
Zaloguj się
 • emeryt21

  Oceniono 28 razy 8

  Wyobrazcie sobie taki kosciol u nas.......Tysiace dewotek pod plotem z moherami na glowie i piana na ustach......

 • lopose.crime

  Oceniono 12 razy 0

  Holandia czy inny kraj za 10 -20 nie będzie już kościołów tylko będą meczety, a katole i niewierzący będą płacić podatek, nowy, wspaniały świat nadchodzi...

  Jeszcze zatęsknicie za Rydzykiem jak wam córkę zgwałcą.

 • krzywelustro

  Oceniono 20 razy 0

  W Polsce nie czeka się na opuszczenie kościoła i popadnięcie w ruinę. W Polsce już podczas nabożeństw (zwłaszcza podczas kazań) księża robią cyrk.

 • Gość: Ada

  Oceniono 16 razy -2

  Takie rzeczy to tylko u protestantow, tam nie ma Najswietszego Sakramentu. Emerycie, jestes ignorantem i nie znasz roznicy miedzy kosciolem katolickim a protestanckim. Zapewne do miejsc kultu tez nie masz szacunku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX