Jak urządzić pokój ucznia?

red.
11.08.2013 22:17
A A A Drukuj
Wakacje wielkimi krokami zbliżają się do końca. Już niedługo na szkolnych korytarzach zabrzmi pierwszy dzwonek. To ostatni moment by urządzić pokój ucznia. Zróbmy to mądrze!

fot. VOX

Biurko to niewątpliwie najważniejszy mebel w pokoju ucznia. Wygodne miejsce do pracy powinno mieć szerokość 80-90 cm i długość 120-160 cm. Zostawmy wolną przestrzeń dla nóg - minimum 70 cm szerokości i 60 cm głębokości.  Jeśli zależy nam na biurku, które będzie służyć dziecku przez dłuższy czas wybierzmy takie, które posiada regulację wysokości. Ciekawym rozwiązaniem jest również mebel z regulowanym kątem nachylenia blatu. Pamiętajmy, że powierzchnia biurka może odbijać światło. Blat powinien być matowy, aby uniknąć bardzo męczącego oczy zjawiska "olśnienia".

biurko, regulowana wysokośćfot. kidsrooms.co.uk

Zobacz także
Komentarze (3)
Zaloguj się
 • Edith Jub?re

  Oceniono 3 razy -3

  Ja w pokoju dziecka mam maty ochronne Politrader, które wkładam pod krzesło obrotowe i pod laptopa, żeby nie niszczyły i nie rysowały powierzchni - sprawdzają się idealnie.

 • Gość: thinking

  Oceniono 3 razy -3

  na pewno w takim pokoju muszą być wszystkie niezbędne elementy, które pomogą mu w nauce, takie co sprawią, że chętnie będzie w nim spędzać czas. Ale myślę, że fajnym pomysłem byłoby zamontowanie w pokoju ucznia takiej tablicy http://aktin.pl/tablica-tekstylna-alu23-90x60-tta96-3474 może być i bardzo praktyczna i

 • Gość: mal

  Oceniono 14 razy -10

  Na pewno trzeba zadbać, by miał warunki dla rozwoju swojej homoseksualnej orientacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX