Dom w starej kaplicy na wzgórzu. Wnętrza zachwycają!

red.
03.02.2016 13:54
Dom w starej kaplicy - przed i po

Dom w starej kaplicy - przed i po (Fot. evolution-design.info)

Kiedyś ta kaplica była ruiną. Teraz jest tu przytulny, nowoczesny dom.

Na zielonym wzgórzu, niedaleko angielskiej wsi Middleton-in-Teesdale stoi kamienna kaplica metodystów z 1889 roku. Pomału popada w ruinę - mury porasta mech, w pustych wnętrzach hula wiatr. Kaplica prawdopodobnie zniknęła by z powierzchni ziemi, gdyby niszczejącym budynkiem nie zainteresował się nowy właściciel. Postanowił wykupić obiekt i przekształcić go w dom na wynajem. Rewitalizacji "kaplicy na wzgórzu" podjął się zespół architektów ze szwajcarskiej pracowni Evolution Design.

Należało naprawić uszkodzony dach, wstawić drzwi i okna, aby zapobiec dalszym szkodom wyrządzanym przez wodę. Następnie rozpoczęto montaż wszystkich niezbędnych instalacji. Właścicielowi zależało na zachowaniu oryginalnej bryły. Jedynym odstępstwem od pierwotnej formy, było wstawienie okien połaciowych.

Wnętrza są nowoczesne, lekkie i funkcjonalne. Dominuje tu biel, którą połączono z drewnem i kolorowymi dodatkami. Charakteru wnętrzu dodają zachowane, oryginalne elementy więźby dachowej. Na parterze zaaranżowano salon, kuchnię z jadalnią, łazienkę i sypialnię. . Zdecydowano się na montaż antresoli na której umieszczono trzy sypialnie i dwie łazienki. Architektom bardzo zależało na tym, aby antresola nie zaburzyła linii okien.

Piękny dom w spokojnej, wiejskiej okolicy to idealne miejsce na urlop! Co najważniejsze, wolny czas może spędzić tu każdy. Dom można wynająć na popularnej platformie Aibnb. Może w nim wygodnie spać 7 osób. Jeden nocleg kosztuje 898 złotych (niezależnie od ilości osób). Brzmi nieźle, prawda?

 

ZOBACZCIE ZDJĘCIA DOMU W STAREJ KAPLICY>>

 

Zobacz także

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (23)
Zaloguj się
 • natassja

  Oceniono 57 razy 49

  Coś wspaniałego! Ze względu i na bardzo przyjemne wnętrza jak i fakt, że coś starego dostało nowe życie, a i okolica - sama zieleń jak okiem sięgnąć.

 • yogini1

  Oceniono 35 razy 29

  .

  Świetne , po prostu cudo ...a okolica jak z bajki ..

  .

 • Jan Kowalski

  Oceniono 15 razy 15

  "zniknęła by" - a może jednak "zniknęłaby"?

 • biolesnaprawda

  Oceniono 1 raz 1

  Ładnie, ale chyba mury zimne - tyle metrów kwadratowych grzjeników tam jest. No i na pięterku sypialnia nr 3 (środkowa) nie ma dostępu do łazienki - trzeba przechodzić przez inne pokoje, albo biec na dół. Ale to wtórne. Ładny projekt, nieźle wykonany.

  I kolejny "przedruk" - artykuł z tymi zdjęciami ukazywał się od ładnych paru lat na całym świecie (po angielsku, arabsku, polsku, rosyjsku). Nawet "Cztery Kąty" już o tym pisały kilka lat temu i oczywiście... w lutym. Wygląda na to więc, że znowu ktoś w "redakcji" Domosfery przeglądał stare roczniki i wypuścił niusa-nie-niusa, jak to często robicie w rocznicę (nie koniecznie pierwszą) starej publikacji u siebie lub u "kolegów". Cenię profesjonalne dziennikarstwo (branżowe także).

 • dziabazek85

  Oceniono 1 raz -1

  Fajnie, tylko po co. "Gdzie mieszkasz? Aaa tam, w tej kaplicy." :) Spoko,Jezusowi na pewno się podoba :)

 • kkapiotrek

  Oceniono 55 razy -23

  trochę przykro. Kiedyś komuniści robili w świątyniach stajnie i magazyny. Świątynia to świątynia czy kaplica czy meczet powinniśmy szanować uczucia innych, nie jestem zbyt wierzący, ale jest mi przykro. To niestosowne. ps. ciekawe jakby w zamku królewskim zrobić salon samochodowy, niby nic, ale nie wypada

 • true_lysander

  Oceniono 63 razy -33

  A czy w czasie budowy przeszukano fundamenty kaplicy i okolicy i wydobyto spoczywające tam zapewne szczątki ludzi? Jeżeli nie, to dziękuje, ale nie pomieszkam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX