Kawalerka w odcieniach szarości

red.
03.03.2014 13:35
A A A Drukuj
Małe mieszkanie w Moskwie; proj. Maxim Tikhonov z m2project.

Małe mieszkanie w Moskwie; proj. Maxim Tikhonov z m2project. (fot. m2project.ru)

Stylowe małe mieszkanie

Dzisiaj zaglądamy do ciekawej kawalerki w Moskwie, zaprojektowanej przez Maxima Tikhonova, założyciela biura architektonicznego m2project. Mieszkanie składa się z przedpokoju, salonu, kuchni we wnęce oraz łazienki. Dodatkowym plusem jest mały, narożny balkon.

Architekt chciał, aby mimo niewielkiego metrażu, mieszkanie było przestronne. Zlikwidował niepotrzebne ścianki działowe, tworząc jedno otwarte pomieszczenie. Pozbył się również antresoli, usunął stare tynki i deski podłogowe.

W mieszkaniu dominują eleganckie odcienie szarości. Nowoczesne meble sąsiadują tu z klasykami designu i sprzętami vintage. W salonie zaaranżowano kącik do pracy. Stanęło tu masywne, drewniane biurko z lat 60., którego znakomitym uzupełnieniem jest plastikowe krzesło DSW zaprojektowane przez Charlesa i Ray Eamesów.

Jak Wam się podoba to mieszkanie?

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Zobacz także

Komentarze (40)
Zaloguj się
 • kerkopithekion

  Oceniono 36 razy 22

  no nareszcie coś naprawdę fajnego
  Maxim Tikhonov (czyli Maksim Tichonow, jak rozumiem) trafia na moją prywatną listę projektantów, z którymi w razie czego warto się kontaktować

 • play100cen

  Oceniono 20 razy 18

  Mała wskazówka 0 lekcja pierwsza. Dwie rady, jak zrobić dobry materiał o aranżacji mieszkania w portalu, który zajmuje się profesjonalnie aranżacjami mieszkań (domosfera):
  1. Staraj się podać "metraż mieszkania" czyli tzw. "powierzchnię" (w Polsce używamy zwyczajowo w tym celu jednostki "metry kwadratowe"). Bardziej dociekliwi czytelnicy mogą chcieć znać "powierzchnię" z dokładnością do jednego dwóch miejsc po przecinku, ale z reguły wystarczy zaokrąglić do pełnych metrów. To zabawne, ale my redaktorzy zajmujący się aranżacjami mieszkań, często zapominamy, że nasze artykuły czytają także inne osoby niż właściciel mieszkania! A oni wcale nie znają "powierzchni" opisywanego przez nas mieszkania.

  2. Czy znasz pojęcie "rzut mieszkania"? Rzut mieszkania to taki obrazek, który jest szkicem mieszkania widzianego z góry w skali. To tak jakbyś stanął np. nad wzorzystym dywanem i narysował w proporcji jego wzór na kratce! Dlaczego rzut mieszkania jest ważny? Nie musisz wtedy podawać adresu mieszkania o jakim piszesz! Oczywiście żartuje! :) Chodzi o to, że mało który a prawdopodobnie żaden z Twoim czytelników i nie był w mieszkaniu o jakim piszesz! Zastanawiałeś się kiedyś nad tym? Nie? Więc napiszę Ci jeszcze raz: prawdopodobnie żaden z Twoim czytelników nie był (i nie będzie) wewnątrz mieszkania o jakim piszesz! To znaczy, że mogą nie wiedzieć jaki jest UKŁAD tego mieszkania. Dlatego właśnie warto zmieścić rzut. Dzięki niemu Twoi czytelnicy mogą poczuć się tak jakby byli w środku mieszkania nie wychodząc ze swojego? Proste? Proste!

  C.D.N. ...

  Moje rady nie są w slajdach, ale myślę, że uda Wam się jej odczytać. W razie niejasności PISZCIE! Pozdrowionka!

 • violik321

  Oceniono 25 razy 15

  Mam 25 m2. Gdzie w tym projekcie jest szafa na ubrania i rzeczy? To chyba garsoniera. Ten projekt ma się tak do życia, jak telenowela.

 • Oceniono 15 razy 9

  wysmakowana aranżacja wnętrza, bardzo mi odpowiada ten spokojny nastrój i funkcjonalność. Dla mnie jest ok.

 • katty_2005

  Oceniono 13 razy 7

  Świetny projekt. Biele i szarości to doskonały sposób na wyeksponowanie kolorowych drobiazgów. Fajne rozmieszczenie funkcjonalne - w efekcie nie ma zagracenia, chociaż to kawalerka. Nie znalazłam tylko nigdzie informacji o metrażu.

 • Oceniono 17 razy 7

  piękne mieszkanie, biel i szarość to świetna baza, u mnie sprawdza się od kilku lat , eamsy i Nelson to taka kropka nad , super !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX