Wygodna kawalerka. Ma tylko 15 m kw.

red.
30.03.2016 16:01
Kawalerka 15 m kw., proj. Silvana Citterio

Kawalerka 15 m kw., proj. Silvana Citterio (fot. silvanacitterio.it)

Zaglądamy do 15-metrowego mieszkania pełnego interesujących rozwiązań. Czy tak powinna wyglądać wygodna kawalerka?

Pokazywaliśmy Wam pomysłowo urządzoną kawalerkę w Paryżu o powierzchni 16 m2. Dziś przyszła pora na... jeszcze mniejszą!

Młoda projektantka Silvana Citterio stworzyła na 15 m2 wygodną i przyjazną przestrzeń do życia. Kawalerka znajduje się w miejscowości Cantetto Pavese we włoskiej Lombardii. Bardzo wysokie ściany pozwoliły na stworzenie sporej platformy, która jest sercem całego mieszkania.

Na drewnianym podest można dostać się po kilku stopniach. W schodach ukryte są szuflady, w których przechowywane są kuchenne naczynia. Największe wrażenie robi bez wątpienia, sposób w jaki "schowano" kuchnię. Zastosowano tu rozwiązanie znane z jachtów. Kuchenny zlew oraz piekarnik ukryte są pod podnoszoną klapą, która po zamknięciu staje się częścią podestu.

kawalerka, małe mieszkanie, jak urządzićfot. silvanacitterio.it

Na górze znalazło się miejsce na spore łóżko, nad którym zamontowano niewielką półkę. Na podeście stanął także niewielki stolik z dwoma nowoczesnymi krzesłami. Na jednej ze ścian zamontowano duże lustro, które optycznie powiększa przestrzeń.  Co ciekawe, podest skrywa również niewielką szafę z wieszakami i półkami na ubrania i buty.

W mieszkaniu znalazło się również miejsce na niewielką łazienkę z prysznicem.

Jak wam się podoba to mieszkanie?

 

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

 

Zobacz także

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (37)
Zaloguj się
 • wiktormarzena

  Oceniono 72 razy 26

  ...kup.e można robić do kubła na śmieci lub do zlewozmywaka. Oszczedzamy w ten spocób 253 cm3 powierzchni, która możemy przeznaczyć na kącik czytelniczy GW.

 • srull

  Oceniono 31 razy 25

  Brakuje tylko fortepianu koncertowego.

 • zigzaur

  Oceniono 23 razy 21

  Ciekawe, jaka jest wartość rynkowa takiego mieszkania. Może bardziej opłaca się kupienie campera, bo za jednym zamachem jest już samochód. A i podatki od nieruchomości są niższe. I elastyczność w wyborze miejsca pracy też jest.

 • zigzaur

  Oceniono 21 razy 19

  Zdjęcie pierwsze i ostatnie przypomina film "Akwarium" ze sceną szkolenia:
  - Pamiętaj, że upadek w tył na krześle niczym ci nie grozi.
  A te szafy na ubrania to pomysł wzięty z camperów.

 • kosti84

  Oceniono 17 razy 15

  "wygodna" to zdecydowanie chybione określenie,ale jak na 15m fajna kawalerka.Zastanawia mnie tylko jak korzysta się z "garderoby",bo na zdjęciu nie widać jak do niej zejść,jest jakaś drabinka?Nie widzę też nigdzie kibelka na zdjęciach,natomiast widzę bidet,co w tak małej łazience wydaje mi się zbędnym luksusem.

 • kraken28

  Oceniono 20 razy 12

  Myślę, że niejedna osoba samotna, której brakuje własnego kata chciałaby coś takiego. Koszty utrzymania takiego mieszkanka małe. Małe, ciasne ale własne....Szokuje mnie jednak krytyka, gdyż większosć ludzi nie ma własnego kąta, albo wyposażenie i wnętrze ludzi daje dużo do myślenia. Jak widać dla większosci lepiej nic nie mieć albo mieszkać w byle czym niż w 15 mkw

 • c_studio

  Oceniono 10 razy 8

  ja ma się odpowiednią wysokośc pomieszczenia ....to milutko... ale.... obawiam się o zdrowie spadajacych z krzesełka , a z łóżka tez można fiknąć kozła na dól

 • Katarzyna Marciszewska

  Oceniono 7 razy 5

  We Włoszech bidet to standard. Nie widziałam żadnego mieszkania we Włoszech, w którym nie byłoby bidetu. Po prostu mają inną kulturę higieniczną niż Polacy. Powiedzmy, że wynika to z ich klimatu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX