Płytki Macieja Zienia

Marta Lubaszewska
20.02.2012 01:00
Jeden z najbardziej znanych polskich projektantów mody zaprojektował płytki ceramiczne dla firmy Tubądzin.
linia Opera płytki ceramiczne proj. Maciej Zień

linia Opera płytki ceramiczne proj. Maciej Zień (fot. Tubądzin)

 

Efektem współpracy Macieja Zienia z Tubądzinem są dwie kolekcje płytek: "Paris" i "London". Przy tworzeniu obu kolekcji projektant inspirował się klimatem i atmosferą tych europejskich stolic.

"Londyn to z jednej strony rozmach, tradycja, wielkość i dynamika, ale jednocześnie nowoczesność i ekstrawagancja" - mówi Zień.

W ramach kolekcji Londyn  znajdziemy dwie linie płytek: "Piccadilly" oraz "Queensway". Kolekcja Paris to "Louvre", "Bastille", "Concorde" oraz "Opera".

 

Marta Lubaszewska

 

 

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (4)
Zaloguj się
 • Gość: Gość

  Oceniono 2 razy 2

  szkoda tylko że te płytki są niesamowicie krzywe , w mojej ponaddwudziestoletniej praktyce rzadko spotyka łem tak dziadowsko krzywe płytki - i co z tego że jakiś tam zień je projektował - mógłby je położyć sobie w krzywym domu i patrzeć na swoje dziadostwo, niby rektyfikowane a różnice mają nawet do 1 mm- dziadostwo i póżniej ktoś wypowiada sie o dokładniości polskiego kafelkarza kiedy nawet nie wie co to jest dokładność 1 mm różnicy w płytce rektyfikowanej to kompletna dyskwalifikacja , a krzywizny nawet na długiej płytce dochodzą do 2 mm, dziadostwo ,dziadostwo może tylko podpisane nazwiskiem Zień

 • Gość: Gość

  0

  Kolekcja "London" wymiata! Jedna z moich klientek, która miała bzika na punkcie wszystkiego co jest związane z Londynem prawie się popłakała ze szczęścia, kiedy pokazałam jej wizualizację projektu w CAD Kuchnie z użyciem tych płytek. Konkretnie to na jednej ze ścian użyłam płytki "Big Ben" i efekt był świetny.

 • Gość: Gość

  0

  Mam u siebie kolekcję Picadilly w łazience. Wygląda bardzo efektownie w biało-czarnych barwach. Polecam.

 • Gość: Gość

  0

  Mam straszną łazienkę - kolekcja Maciej Zień seria Luvre 3. Po położeniu i wyspoinowaniu jasną zaprawą okazało sie że każda płytka z tej serii ma szarą ramkę dookoła brzegów .Producent twierdzi że jest wszystko w porzadku . Pytka na ekspozycji wyglądała zupełnie inaczej .Nie kupujcie .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX