Półkotapczany w nowoczesnym stylu!

kokopelia
13.08.2010 14:29
Meble marki Clei

Meble marki Clei (fot. Clei)

Włoska marka Clei zmienia półkotapczany w funkcjonalne i ciekawe meble!

 

Marka Clei, zajmuje się tworzeniem modułowych, wielofunkcyjnych mebli, które świetnie nadają się do małych mieszkań. Są to składane łóżka, kanapy i zamaskowane szafy, w których każdy element dopracowany jest z największą dbałością. Niezmiennie wysoka jakość i naprawdę dobry design to cechy charakterystyczne taj marki, która od wielu lat działa na włoskim rynku i od niedawna cieszy się ogromnym powodzeniem w Wielkiej Brytanii.

 

Półkotapczany były bardzo znane i powszechne już w latach siedemdziesiątych. Najczęściej były one w zestawie z tradycyjną meblościanką. Łóżko chowane było pionowo w szafce, co pozwalało znacznie oszczędzić przestrzeń w pomieszczeniach. Ta oszczędność miejsca zdobyła sobie wielu zwolenników, także w Polsce.

 

Półkotapczany produkowane przez włoską firmę Clei odświeżają nasze spojrzenie na tego rodzaju mebel. Łóżko chowane jest w wysokiej szafie lub podłużnej niskiej półce.

 

Meble marki Clei

 

W tym świeżym, różowo- zielonym pokoiku, pełnowymiarowe łóżko dla małej dziewczynki zajęłoby stosunkowo dużo przestrzeni. Jak udowadnia Clei, nie jest to wcale konieczne. Za niskim siedziskiem znajduje wysoka szafa, w której ukryte zostało łóżko. W razie potrzeby wystarczy opuścić łóżko w dół. Oprze się ono na siedzisku, dzięki czemu dziecko śpi wyżej a samego siedziska nie trzeba za każdym razem przesuwać w innej miejsce. Oznacza to, że przestrzeń obok półkotapczanu można swobodnie wykorzystywać w ciągu dnia i w tym przypadku jest to wygodne siedzisko. To istotna zaleta tych mebli.

 

Meble marki Clei

 

Ponadto, meble marki Clei są bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu. Mechanizm opadającego łóżka jest tak skonstruowany, że materac opada pod pełną kontrolą, bardzo powoli i lekko. Dzięki temu dziecko może bez trudu samodzielnie rozłożyć łózko, nie robiąc sobie przy tym krzywdy.

 

Meble marki Clei

 

Przykładowe siedzisko może być także na stałe przytwierdzone do ścianki szafy. W tym zestawie, ścianka półki jest ruchoma. Można opuścić łóżko lub wybrać moduł z półkami i siedziskiem. Łóżko jest w pełni zamaskowane.

 

Meble marki Clei

 

W sprzedaży dostępne są także całe zestawy mebli. Tak, jak w tym przypadku może to być biurko, półkotapczan i półki. Półkotapczan jest w niskim regałem z ukrytym łóżkiem w środku. Z całego modułu można wybrać jednak tylko to rozwiązanie, które najlepiej pasuje do naszego wnętrza.


Clei nie waha się używać zdecydowanych, mocnych kolorów, fronty mebli są ciekawe i wyraziste. Świetnie pasują do pokoju nastolatka.

 

 

kokopelia

 

Zobacz także:

Urządzamy małe wnętrza- Kanapy Atoll

Urządzamy małe wnętrza- Multi Chair

Kanapa Do-Lo-Rez

ZOBACZ TEŻ WIDEO